Устрій турніру диспутів


Диспути проводяться турнірами. Турнір – сукупність диспутів за одним текстом. Результатом турніру є команда-переможець. Турніри проводяться за чемпіонатною або кубковою (олімпійською) системами.

Чемпіонатна форма змаганьУ чемпіонатній системі (див. табл.) кожна команда проводить по одній грі з усіма іншими командами турніру. За перемогу команда отримує один бал, а за поразку – 0. Переможцем стає команда, котра набрала найбільшу кількість балів. У комірках ще не зіганих зустрічей ставиться їх дата і день неділі.


У кубковій системі (див. сх.) з першою поразкою команда вибуває із змагань. Учасники команди, що програла, можуть продовжувати брати участь у турнірі й далі, але вже у складі інших команд, що ще не вибули.
У кожній комірці сітки кубкового турніру вказується:

  • номер і назва команди;
  • дата диспуту;
  • день диспуту;

Кубкова форма змагань


При застосуванні олімпійської системи, бажано, щоб кількість команд рівнялася 8, 16, 32.
Турнір складається з турів. У одному турі всі команди проводять по одному диспуту.
Менеджер турніру може ускладнювати завдання командам від туру до туру.
Перший тур – довільні тези команд. Команди мають потренуватися. При запуску диспутів у навчальному закладі на цьому рівні можна провести навіть кілька турнірів диспутів.
Другий тур – інтерпретація виділених понять.
Третій тур – схематизація кількох понять тексту (скільки зможе команда). Команда-суперник вибирає до якого з понять вона буде опонувати. Диспут за такою схемою займе більше часу, оскільки контртезу формулює спочатку одна команда, а потім інша.
Четвертий тур – змагання у схематизації основного об’єкту тексту, або ж реконструкція логіки тексту.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.