Зразки сертифікатів та галереї сертифікованих випускників можна переглянути тут.

Призначення сертифікації

Сертифікація призначена для супроводу та фіксації досягнень учнів в освоєнні програми ЗУП, присвоєння їм досягнутих кваліфікаційних характеристик. Тим самим відбувається стратифікація колективу учнів. В очах самих учнів сертифікація виступає додатковим стимулом освоєння програми. Для цього учні мають дві підстави: «Я повинен отримати такий-то сертифікат», «Я повинен в рейтингу бути вище учня N; Я повинен бити першим (... N-ним) у рейтингу (у випуску). Побічно сертифікація виконує ще одну функцію. У учнях формується модальність належного. «Я повинен ...», а не «Тому, що ...»

Устрій модульно-кредитної (рейтингової) системи

Успіхи та досягнення учнів в освоєнні ЗУП фіксуються протягом усіх циклів навчання. Учні орієнтуються на те, щоб за 2-4 роки отримати 100 кредитів. Система побудована так, що учень, що орієнтується на управлінську підготовку, може досягти рівня 100 кредитів за два цикли, коли, наприклад, ЗУП вивчається не з 8, а з 10 класу або ж у середніх навчальних спеціальних закладах.

Система названа модульно-кредитної тому, що за результатами участі в реалізації кожного модулю (заходу) учні отримують кредити - бали.

Облік управлінської практики

Облік управлінської практики проводиться у фіксації позиції учня при розгортанні модуля. Позиції участі у всіх модулях уніфіковані і розділені на чотири рівні, кожен з яких обмежений зверху певною кількістю кредитів.

1. Гравець, учасник - 0,5 кредиту. (0-2 кредити з урахуванням бонусів, наприклад, «кращий» гравець, кращий в команді);

2. Тьютор, ігротехніки чи організатор малої групи - 0-1,5 кредиту (2 кредити, з урахуванням бонусів, наприклад, ігротехнік групи, що перемогла);

3. Відповідальний за напрям в такті реалізації модуля - 0-3 кредити. Враховуючи малу кількість позицій цього рівня, бонуси, як правило, відсутні.

4. Керівник заходу (гри, турніру диспутів, ...) - 0-4 кредити, без бонусів.

За вищевказаної градації оцінюється участь і організація заходів фітнесу, PR-акцій (учнівська газета, зовнішній і внутрішній сайти, організація свят) та інших дисциплін - складових ЗУП.

Кредитується також:

1. Проектування заходів та тактів модулів - 0-4 кредити (кредитування здіцснює керівник проектної групи);

2. Написання звітів - 0-2 кредити в такому співвідношенні:

  • опис претендує на повноту відображення подій з можливим вираженням ставлення, без зазначення підстав, наприклад сподобалося / (не сподобалося) - 0,5 кредиту;
  • вираження ставлення з зазначенням підстав, виділення смислів подій, наприклад, на що були спрямовані - 0-1 кредит;
  • конструктивна критика оргпроекта, з точки зору виділених смислів, критика самих смислів - 0-1,5 кредити.
  • рефлексія власної роботи у вигляді фіксації досягнутого рівня роботи свідомості, визначення «зони найближчого розвитку» розширення «знання про незнане» 0-2 кредити

Кваліфікаційні характеристики

На відміну від «обліку управлінської практики», яка фіксує кількісний вираз якісної участі, кваліфікаційні характеристики виражають наявність в учня тих чи інших понять, технік і способів роботи. Ці характеристики відображені у ТНГД.

Результати і сертифікати

Результати підготовки учнів відображені в їх сертифікації. У ЗУП сертифікація проводиться за кількістю кредитів і стійкого прояву визначених кожним сертифікатом вимог, тобто технік і способів роботи. Видаються сертифікати Менеджера ,Управлінця та Майстра.

Менеджер

Сертифікат другого ступеню «Менеджер» видається після закінчення програми ЗУП, за фактом досягнення учнем рівня 80 кредитів. Якщо учень отримує сертифікат управлінця, тоді сертифікат менеджера йому не видається.

Управлінець

Сертифікат першого ступеню «Управлінець» видається після закінчення програми ЗУП, за фактом досягнення учнем рівня 100 кредитів і виконання обов'язкової умови - проектування та успішна реалізація кількох імітаційних ігор.

Майстер

Сетрифікат «Майстер» певної сфери діяльності видається учням, що виконали кваліфікаційну роботу на рівні фахівця.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.